Krásný den, právě tvořím náramky na Bali. Další zásilka náramků bude v ČR v květnu 2024. Těším se na krásné tvoření, Vvv

Očištění a rituály pro Osobní náramky

Když jsem před pár lety dostala tu odvážnou myšlenku vyrábět náramky, které zhmotní záměry a přání lidí, měla jsem velkou touhu, a tou bylo tvořit z minerálních
kamenů. Až po příjezdu na Bali jsem je objevila a kdo mě trochu zná, tak ví, že moje věta: "Za poslední peníze jsem nakoupila první kameny" není nadsázkou. 

V balijských obchodech (ale jak se později ukázalo, není to jen otázkou Indonésie) jsou kameny poněkud zaprášené. Prodávají se na dlouhých šňůrách, kde je jich navlečeno po padesáti až 65 kusech, hezky jeden za druhým.

Když jsem však před lety přivezla první taštičku s kameny do mého malebného útočiště na východě ostrova, přiznám se, že i letmý nános prachu mi na kamenech nebyl příjemný. Protože jsem praktická holka, nebylo nic jednoduššího, než je prostě umýt. Ale kde? Víte, vodovodní kohoutek mi přišel k takovým pokladům nedůstojný: "Přece nemohu kameny, jako Morganit, který ztělesňuje Božskou lásku umývat tam, kde nádobí", říkala jsem si. Tak mi má intuice napověděla, že hezké by to mohlo být v místě, které je něčím výjimečné. Proto jsem i s první zásilkou kamenů v batůžku sedla na skútr. Cestou jsem minula mnoho kopců, rýžových teras, až jsem nakonec zastavila, abych pěšky došla k ukrytému svatému prameni. Vedle křišťálové tekoucí vody zde byl malý oltář a přestože bylo místo očím schované, hořely tu vonné tyčinky, které spolu s čerstvými květinami puncovaly atmosféru výjimečností.

Věděla jsem, že tohle je "ono". Všechny kameny jsem omyla a poprvé prožila, jak byl ten okamžik intenzivní a významný. Samotné kameny jsem po očištění viděla jinak. Byly zářivé, krásnější, jako by nejen jejich povrch a polibek prachu byl tím, co bylo smyto. 

Rituál očištění náramků jsem proto zařadila jako součást procesu tvoření. Je to pro mě velmi důležitá chvíle, kdy dnes již hotový náramek (či jiný šperk) doprovodím ke svatému prameni nebo na jiné posvátné místo, ke knězi, šamanovi, abych jej zpět odnesla čistý a nabitý pro Vás.

Tento proces má několik pravidel, která bych Vám ráda přiblížila. Na očištěný náramek už nikdy nikdo nesahá - po očištění náramek nechám ohřát na slunci (a uschnout samozřejmě) a vkládám do sáčku, kde spolu s talismany putuje k Vám. Očištění provádím s každým náramkem, a to ať u svatých pramenů, u duchovních nebo mým osobním rituálem - je to pro mě důležitá součást tvoření, protože pak vím, že náramek k Vám odchází zcela čistý a je připraven, aby se spojil s Vaší energií. Náramky také vždy čistím v místě, které "má své skutečné kouzlo".

Mé zamilované místo na Bali je chrám Tanah lot, který nechal kdysivá vystavět potulný kněz, jenž vnímal energii tohoto místa. Protože však často cestuji, v celém světě mám místa, kde mohu náramky očistit a dělám to vždy, a to i v případě, kdy bych tvořila jen jeden...

Dobíjení a očišťování náramků, které můžete dělat doma

Pokud Vás napadá, zdali si i Vy můžete udělat pro svůj náramek rituál, moje odpověď je SAMOZŘEJMĚ! Jak? Nechte se vést intuicí, neboť nikdo nemůže vědět, co je pro Vás správné, to víte jen Vy a důležitý je Váš pocit, který z toho procesu máte a jak náramek na své ruce potom vnímáte. Můžete jej čistit na slunečním světle, v záři měsíce, u vodopádů, v místě, kde se koncentruje Vaše forma víry (v kostele, u léčitelů, šamanů - zkrátka kdekoli je to "Vaše"). Opravdu doporučuji - nehledejte v knihách zaručený postup na očistu! Já si myslím že totiž neexistuje a jsem přesvědčena, že ten nejlepší rituál pro Vás znáte jen Vy!