Krásný den, právě tvořím náramky na Bali. Další zásilka náramků bude v ČR v květnu 2024. Těším se na krásné tvoření, Vvv

Z jakých materiálů tvořím

To je téma, které miluju!  

Materiály a komponenty pro výrobu náramků - přesněji jejich výběr a práci s nimi si opravdu užívám. Za těch několik let jsem se naučila nacházet nádherné kameny, šperkovní stříbro a další materiály, které vždy pořizuji v nejvyšší kvalitě, a to ve všech koutech světa, kde jsem - nebo si je nechám poslat protože na jejich kvalitu nedám dopustit. Proč? Jednoduše proto, že chci, aby byl náramek nádherný. Vnímám jako důležitý prvek nejen jeho význam pro Vás samotné a Váš záměr, který nese, ale důležitou součástí je také jeho design. Náramek musíte milovat, obdivovat a mít z něj radost. Aby se toto mohlo uskutečnit, musím já totéž cítit ve chvíli, kdy jej tvořím. A v mém světě se toto děje s těmi nejlepšími kameny, stříbrem a komponenty. Nikdy bych neodeslala náramek, který bych sama nenosila - to je mé pravidlo. 

Výběr materiálů pro mě nesnese průměrnost. Vybírám vše skutečně krásné a v kvalitě, kterou považuji za nejlepší. Miluju pohled na samotné kameny a aby jejich dokonalost a barva opravdu vynikla, potřebují svou čistotu pro sesazení vedle druhého. Náramek z jednoho druhu minerálu jsem snad totiž ještě nestvořila. Obdivuji kombinace kamenů i s ostatními doplňky, a to především jak si společně hrají a v celé kompozici promlouvají.

V náramcích kombinuji:

Minerální kameny 

Seznam minerálů, které používám je opravdu dlouhý a také ráda využívám jedinečnost každého ve více velikostech nebo tvarech (kuličky, hvězdy, oválky, rondelky). Je to snad více než 100 druhů a typů kamenů, přičemž vybírám opravdu ty nejhezčí. Dobarveným a jinak upravovaným kamenům se vyhýbám (anebo pokud je použiji, je to kvůli barvě a víte o tom). Zajímají mě přírodní, krásné kameny a jejich nejvyšší kvality. Takový kámen má svou barvu i kresbu a právě s tím se krásně pracuje a neskládává se dohromady tak, aby byl náramek, který pro Vás stvořím, naprostý originál.

Protože mám kamínků opravdu mnoho, zmíním pouze namátkový seznam těch, které používám: Larimar, Lapis Lazuli, Kyanit, Kunzit, Morganit, Křišťál, Měsíční kámen, Osmium, Ametyst, Hematit, Tygří oko, Jadeit, Argentinský Rhodochrosit, Madagaskarský Růženín, Onyx, Láva, Apatit, Azurit, Labradorit, Sluneční kámen, Křišťál, Lodolit, Jaspis, Rutil, Citrín, Prehnit, Pyrit, Amazonit, Andělský Achát, Diopsid, Fluorit, Jahodový Křišťál, Turmalín, Sardonyx, Tanzanit, Rhodonit...

Názvy kamenů i všech komponentů píši vždy s velkým písmenem - to z úcty k nim... :-)

Sportovní stříbro

Součástí každého náramku nebo náhrdelníku je malý stříbrný přívěsek Vvv (kolečko nebo srdíčko - přičemž obvykle kolečko volím pro muže a srdce dávám ženám). Je zhotoveno ze šperkovaného stříbra 925 a hmotnost je 0,398 až 0,501 gramů). Dále využívám nejrůznější druhy drobných stříbrných přívěsků a korálků (tedy stříbra, jenž se na šňůrku navlékne), které svou symbolikou podpoří záměr nebo vyjádří Vaši jedinečnost. Na výběr mám velké množství a je také možnost, abych nechala konkrétní komponent zhotovit na přání (je to sice za příplatek, neboť ve stříbrnictví dělají speciální formu jen pro Vás - ale chci, abyste věděli, že pokud chcete jednu konkrétní "věc", možné je vše).

Pro práci se stříbrem jsem registrována u Puncovního úřadu ČR.

Přívěsky a komponenty ze Šperkovaného stříbra jsou pro jeden šperk v max. hmotnosti 2,9 gramů.

 

Komponenty Swarovski

Každý minerál má svou kresbu a jedinečnou barvu - a některé jsou velmi proměnlivé. Komponenty Swarovski jsou jako malé "lucerničky", které díky svému pravidelnému brusu na minerál, který je vedle nich, doslova svítí. Když je to ten správný odstín, dokáže Vám z kamene ukázat jeho nejlepší tvář. Díky stálosti barev komponenty Swarovski umožňují do náramku vložit odstín, který paleta minerálů nedovoluje. Používám všemožné typy - klasická sluníčka, brusy, rondelky nebo hotové přívěsky či korálky, které jsou určené pro náramky (stylu Pandora).

Ostatní komponenty

Někdy přizvu k tvorbě dřevěné prvky - oblíbila jsem si Santalové dřevo nebo třeba Mušle (které preferuji vsazené do Šperkovního Stříbra...), či Rudrakshu (posvátné semínko, které má pro místní na Bali velký význam - při obřadech a meditacích).

 

Svůj vztah ke komponentům bych mohla popsat jedním příběhem. Asi před rokem jsem přijela do ČR a poprosila jsem na cestě (myslím, že z Nového Zélandu to bylo) kamarádku, jestli si k ní mohu nechat poslat z druhé strany světa balíček s objednanými kameny a stříbrem, abych si ho u ní po příjezdu vyzvedla. Když jsem se objevila po pár dnech v jejím bytě, čekala na mě v jejím obýváku velká deka, na které byly rozprostřené vonné tyčinky, meditační sošky a zapálené svíčky. Uprostřed stála krabice - tedy právě ten balíček, pro který jsem si přijela. Moje kamarádka mi říká: "Rozbal to ale tady - já se totiž moc ráda koukám, jakou z toho máš radost, tak jsem Ti to tu nachystala ve Tvém stylu, aby sis to mohla užít"...

 

Tak takto já to mám... :-)