Krásný den, právě tvořím náramky na Bali. Další zásilka náramků bude v ČR do konce června 2024. Těším se na krásné tvoření, Vvv

Péče o náramky

Jak pečovat o Osobní náramek?

Každý náramek, který tvořím je pevně vázán voskovanou nití, komponenty, které používám jsou velmi kvalitní, ale přesto je potřeba věnovat náramku trochu péče a pozornosti, aby Vám dlouho vydržel jako nový.

Z mé zkušenosti jsou lidé, kteří náramek nosí nepřetržitě a nesundávají jej nikdy a pak je také řada těch, kteří je sundávají na koupání, náročnou práci (manuální nebo s chemikáliemi). Obojí je v pořádku a mějte náramek vždy tak, jak cítíte, že jej chcete mít. 

Všechny vázací nitě lze totiž vyměnit a náramek mohu kdykoli navázat znovu, stejně tak v případě, že chcete definovat jeho nový záměr nebo jsou komponenty časem (mechanickým působením a chemikáliemi) opotřebované, mohu některé při převazování vyměnit. To jak a kde náramek nosíte vlastně jen určuje dobu, kdy je nutné nit převázat (obvykle to nebývá dříve než za půl roku - to u denního nošení, ale průměrná doba, kdy náramky převlékám je po roce).

Na co jsou náramky "citlivé"?

Chemikálie (parfémy, dezinfekce, úklidové prostředky - zkrátka vše, co "škodí" tkaninám) a samozřejmě mechanické působení (náročná práce, ale i každodenní pohyby s ním - budete se divit, ale naše zvyklosti jsou opravdu na náramcích vidět).

Pokud se chystáte navštívit různé "ozdravné" prameny, počítejte, že látky, které jsou ve vodě obsaženy mohou způsobit změnu barevnosti stříbra (je to jeho vlastnost) ale stříbro můžete kdykoli vyčistit jemným hadříkem se speciální tekutinou (ale třeba i slanou vodou). Stejný "efekt" mohou mít i nejrůznější chemikálie.

Očištění a nabíjení náramků

Vím, že existuje mnoho knih, které radí, jak jednotlivé kameny očišťovat a nabíjet, ale já jsem přesvědčena, že Vaše intuice ví nejlépe, co s nimi a buď tomuto tématu vůbec nebudete věnovat pozornost nebo budete chtít svůj náramek pravidelně čistit a nabíjet. Ideálními "nabíječi" jsou měsíční svit nebo svit slunce - který je vhodnější pro Vás? Zeptejte se sebe, neboť "ten, kdo napsal knihu" také z něčeho čerpal a nejčastěji z vlastní moudrosti, kterou máte ve vztahu k sobě a svému náramku nejlepší právě Vy!

Jeden z "nejuniverzálnějších rituálů" je jednoduše náramek sundat, opláchnout pod tekoucí vodou (může to být doma, v potoce, řece, v moři nebo u svatého pramenech kostele, na ceremonii...) a pak jej necháte načerpat energii ze svitu měsíce nebo slunce tak dlouho, jak cítíte, že je to pro Vás správné.

Pokud byste toto téma chtěli kdykoli konzultovat napište mi na vvv@osobninaramek.cz ráda Vám pomohu najít Vaši cestu.